Opinia - Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Jerzego i Św. Jadwigi, Kłecko, Polska

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Jerzego i Św. Jadwigi
ul. Kościelna 1
62-270 Kłecko
 
 
Wirtualne organy piszczałkowe firmy Magnus, to nowy nabytek parafii w Kłecku, koło Gniezna. Od 18 lutego bieżącego roku (2012 roku - przyp.) cieszymy się bogactwem dźwięków, towarzyszących nam podczas wykonywania pieśni. 
Funkcjonalność instrumentu doskonale sprawdza się nie tylko podczas liturgii, ale także nadaje się do wykonywania koncertów.
 
Największym atutem nowych organów jest jakość dźwięku, który wydobywa się ze specjalnie wykonanego zestawu nagłaśniającego, przemyślnie ukrytego za starym prospektem organowym. Podczas gry, dźwięk z kolumn wchodzi w rezonans z prawdziwymi piszczałkami, które z racji nieużywalności są nieme, ale nadal pełnia funkcję estetyczną. Specyficzne drganie elementów starych organów wprowadza wrażenie prawdziwości instrumentu. Podczas wielu prezentacji nowych organów słuchacze byli przekonani, że mają do czynienia z prawdziwym, klasycznym instrumentem - jakość i kunszt wykonania cyfrowego, skrzętnie ukrył imitację prawdziwych głosów.
 
Wirtualne cyfrowe organy firmy "Magnus", to instrument, który sprawdza się podczas liturgii, ponieważ spełnia standard kultury dźwięku i estetyki, podkreślającej piękno Świętych Obrzędów Kościoła.
 
Warta podkreślenia jest cena instrumentu - wielu parafii nie stać na kosztowny remont organów kościelnych. Oferta firmy Magnus pozwala ten problem pokonać przy jednoczesnym zachowaniu starych, często zabytkowych organów.
 
Sumienność, terminowość prac wykonanych przez Firmę pozwala mi z całym spokojem zarekomendować instrument tym wszystkim, którzy pragną pogodzić niska cenę z wysoka jakością.  
 
 
 
 
Z wyrazami szacunku,
Ksiądz Mirosław Kędzierski
Proboszcz